Osam čuda Bosne i Hercegovine

Visočke piramide na četvrtom mjestu

Novinarka Julia Romano 21. jula na web stranici http://travel.news.yahoo.com objavila je zanimljivu reportažu koja govori o bh. čudima.
Tako je na prva tri mjesta stavila grad Sarajevo, zatim Stari most u Mostaru i Nacionalni park Sutjeska.

Među osam bh. čuda, u reportaži su navedeni i srednjovjekovno selo Lukomir koje se nalazi na nadmorskoj visini od 1469 metara, zatim stećci, Gospa u Međugorju i dinarske planine.

Za piramide koje se nalaze na četvrtom mjestu među čudima BiH, Julia je napisala kako je Bosna dom prvih evropskih piramida koje su od prvog dana privukle mnoge turiste.
U nastavku teksta o piramidi, novinar-istražitelj Julia Romano dodala je da je grad Visoko postao najinteresantnija turistička lokacija u BiH.

Ismar

40 komentara

  1. Da, Yahoo je zaista pobrojao piramide u ‘cuda’, ali kratki osvrt zavrsava linkom na clanak iz “The Archeology”, gdje su piramide svedene na njihovu stvarnu, tj. nepostojecu mjeru
    http://www.archaeology.org/online/features/osmanagic/

    “4. Pyramids of Bosnia

    Is Bosnia home to Europe's first pyramids? Last year, a Bosnian explorer and pyramid buff announced that a hill in Visoko, about 20 miles from Sarajevo, was in fact an ancient man-made structure. That claim has faced much criticism from archaeologists around the world. Locals haven't taken the criticism to heart, and Visoko is becoming a popular tourist destination. Here's what Archaeology magazine has to say about the matter.”

  2. zasto brisete ono sto vama neodgovara a mozda je istina.procitajte texstove [s…a]adnana jaska jasarspahica i razmislite jeli on kompetentan da daje misljenja ,,,,ko mu dade da bude urednik je.o ga on, drogerasa ko sto je jasko ima na izvoz a on predstavlja visocke medije i sramoti jos vise osramocene…normalni visocani dignite glas protiv ove budaletine [jaska]i najurite da u p…u m…….u.SRAMOTA KO VAS PREDSTAVLJA

  3. Suti majmune Jasho je najbolji novinar u BiH i sire a tebe ko sisa sigurno volis turbo folk. A Jasho ga nepusta jer unazadjuje narod, unistava nasu sevdalinku a tebi ako se to smedje slusa bujrum preko Drine. U Bosni i u Visokom ce se slusati kvaltetena svjetska muzika, rokc, fine zabavne, starogradske, izvorne narodne bili ojeg naroda samo ne taj sund turbo folk. A piramide ili nesto slicno u Visokom postoje samo to treba dobro istraziti i eto i love i turizma i boljeg zivota za svakoga. Allahimanet mamlaze !!!! i pusti Adnana Jashu na miru !

  4. za bih patriotu,,,ako je [jasko najbolji mozemo misliti kakvi su ostali,,,pogledaj ga kako izgleda ,,niti da se brije niti da pusta bradu,,,a porijeklom je iz kaknja a to mnogo znaci.na javnom mjestu praviti tako bezobrazne i vulgarne komentare prilici samo onm bez karaktera i svijesti…….BRUKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Komentariši